Kişisel Beceri Geliştirme Aşamaları

Kariyerinizi geleceğe hazırlamak ve yeni kişisel beceriler geliştirmek istiyorsanız, T-Manager' lı olmak hem çok kolay hem çok keyifli. Size kolay adaptasyon için 18 adımdan oluşan bir rehber sunuyoruz. Dilerseniz rehberi bilgisayarınıza indirerek inceleyebilirsiniz.

Kendini tanıt

Profil sayfanız diğer insanların sizi tanımasını sağlar. Profil sayfanızda kendinizi tanıtarak, sizinle birlikte gelişim yolculuğuna katılanların sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesini sağlayın. Profil sayfanıza sağ üst köşeden ulaşabilirsiniz.


16 Tür kişilik testine katıl ve türünü belirle

T-Manager’ da gelişimin birinci koşulu kendini tanımaktır. Bu nedenle, kişilik analizi testi, T-Manager’ ın en önemli parçalarından biridir. Profilinizde bulunan menüden teste katılarak, kişilik türünüzü öğrenin ve türünüzün en belirgin özellikleri hakkında bilgi sahibi olun. T-Manager, birbirini tanımayan binlerce insanın bir araya geldiği sosyal ağlarda, birbirini anlamanın bir yolu olarak kişilik türlerini kullanır. Diğer insanların kişilik türlerini de görebilir, dünyayı anlama ve değerlendirme biçimleri hakkında fikir alabilirsiniz. 


İnsanlarla etkileşime geç ve arkadaşlarını davet et

T-Manager gelişim için topluluğun gücünün önemine inanır. Dijital iletişimi, öğrenme ve gelişimin bir aracı olarak kullanır. T-Manager üyeleri içinden yeni insanlarla etkileşime geçin, arkadaşlarınızı T-Manager’ a davet ederek sosyal ağınızı büyütün.

Deneyim, öneri ve fikirlerini diğer insanlarla paylaş

Paylaşım gelişim yollarından biridir. Paylaşımlarınız için T-Manager Social' ı ya da blog sayfanızı kullanın. Deneyim, öneri ve fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşarak gelişim yolculuklarına katkı sağlayın. İnsanlara sorularınızı iletin ve geri bildirim alın.


Kişisel beceri geliştirme kursları ve egzersizleri ile çalış

T-Manager’ da geleceğin iş becerilerine uygun olarak hazırlanmış, kişilik türleri ve kişisel yeteneklere göre sınıflandırılmış, ücretli ve ücretsiz kurslar ve egzersizler bulunur. Kurslar kişisel beceriler hakkında bilgi kazanmanızı sağlarken, egzersizler öğrendiğiniz bilgileri ve daha fazlasını pratik uygulamalarla hayata geçirmenize yardımcı olur. Bazı kurs ve egzersizler hemen başlayabileceğiniz şekilde açık, bazıları ise ileri bir tarihle başlayabileceğiniz şekilde programlanmış olabilir. Eğer açıksa hemen başlayabilirsiniz. İleri tarihli bir kurs ya da egzersize kayıt olduysanız, belirtilen tarihte başlayabileceksiniz. İleri tarihli bir egzersize kayıt olmanız halinde tarihi kaçırmamanız için size bir gün önce hatırlatma e-postası gönderiyor olacağız. Profilinizi sık sık kontrol ederek de atladığınız bir şeyler olmadığından emin olun. 


Esnek öğrenme deneyimi ile görevleri yürüt

Kurslar ve egzersizler katılımcıların yorum yapmasına ve soru sormasına olanak tanıyan özelliklere sahiptir. Kurs ve egzersiz adımlarının altında bulunan yorum alanlarında diğer katılımcılarla etkileşime geçebilirsiniz.  Paylaşımlarınız T-Manager Social' a düşer. Konuları birbirinizle tartışın. Danışmanlar da size rehberlik edecek ve soruları cevaplayacaktır. Sohbete katılmak için yorum yapmanız yeterli. T-Manager’ da kurslar ve egzersizler küçük adımlara bölünmüştür. Her adım öğrenmenize yardımcı olacak ve süresi içinde tamamlamayı hedeflemeniz gereken bir dizi basit öğrenme etkinliği içerir. Her adım bir isim ile tanımlanır. Böylece, o adımda neler öğrenebileceğinizi biliyor olursunuz. Hatta diğer adımlar arasında gezinerek gelecek adımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Öğrenirken çeşitliliği deneyimle: Video, ses, makale, tartışma+

T-Manager kişisel beceri geliştirme kurs ve egzersizlerinde makaleler okuyarak, bireysel uygulamalar yaparak, videolar izleyerek, ses kayıtlarını dinleyerek, tartışarak ve uygulayarak öğrenirsiniz. Kurs ve egzersizlerin çoğu, ilgili kişisel beceri konusunda kendiniz ile ilgili öz değerlendirme yapabileceğiniz anketler ve gelişiminizi değerlendirebileceğiniz testler içerir.


Yorumlara katıl, diğerlerinin neler söylediğini gör

Kurs ve egzersizler, katılımcıların yorum yapmasına ve soru sormasına olanak tanıyan alanlara sahiptir. Bu, adım içeriğin altında görünür. Paylaşımlarınız T-Manager Social' a düşer. Konuları birbirinizle tartışın. Danışmanlar da size rehberlik edecek ve soruları cevaplayacaktır. Sohbete katılmak için yorum yapmanız yeterli.


Her adımda öğrenme aşamanı onayla

Kurs ve egzersizlerde her adımın sonunda, öğrenme aşamanızı onaylayacak bir ‘tamamlandı’ düğmesi bulunur. Öğrenme aşamanızı tamamlandı olarak onaylamak, bir sonraki bölüme geçmenizi ya da tekrar etmek istediğiniz bir önceki konuya dönmenizi engellemez. Amacı, kurs ve egzersiz içerisinde ilerleme durumunuzu takip etmektir.


Çevrimiçi interaktif öğrenme için tartışmalara katıl

T-Manager kişisel beceri geliştirme kursu ve egzersizlerinde sık sık, diğer katılımcılar ile tartışmaya yönlendirecek görevler verilir. Tartışmaları T-Manager Social' da yürütürsünüz. Bu görevler kurs ve egzersizlerinizi tamamlamanızı sağlayan bölümlerdir ve kurs ve egzersizlere dahildir. Fikirler hakkında konuşmak, bilgiyi öğrenmenin ve pekiştirmenin harika bir yoludur, bu yüzden göz korkutucu bulsanız bile bir denemelisiniz!


Yorumlarına gelen cevapları takip et

Yorum yapmaya başladığınızda, muhtemelen diğer katılımcılardan yanıtlar alacaksınız. Bunları profilinizdeki yanıtlar sayfasında görebilirsiniz. Ayrıca size, yorumlarınıza yazılan cevaplarla ilgili e-posta göndereceğiz, böylece hiçbir yanıtı kaçırmayacaksınız.


Gelişime devam eden insanları takip et

T-Manager' da tartışmalarda ya da yorumlarda ilginç noktalara değinen ve harika sorular soran birini fark edebilirsiniz. Bu durumda, profil sayfalarındaki 'Takip Et' düğmesine basarak kendisini takibe geçin. Onun hakkında daha fazla bilgi edinin, yazılarını, yorumlarını, katıldığı kurslar ve gelişim görevleri ile başarılarını yakından takip edin. İhtiyaç duyduğunuzda mesaj yoluyla kendisine iletişime geçebilirsiniz. Tabi aynı şekilde sizi takip etmek isteyen katılımcılar da olabilir. Böylece öğrenme deneyiminizi başkaları ile paylaşarak, ağınızı genişletebilir ve gelişim motivasyonunuzu destekleyebilirsiniz.


Bölüm testleri ile kendini kontrol et

T-Manager’ da katıldığınız kişisel beceri geliştirme kurslarının bir çoğu tamamladığınız bir öğrenme aşamasında neler öğrendiğinizi kontrol etmeniz için küçük testler içerir.


Gelişimin hakkında bildirim al ve diğer insanların gelişimini değerlendir

Kurs ve egzersizlerle ile ilgili deneyimlerinizi T-Manager Social' da paylaşarak, diğer katılımcılardan ya da T-Manager’ ın diğer üyelerinden geri bildirim alın. Aynı şekilde başkalarının kurs ve egzersizleri hakkındaki deneyimlerini de takip ederek ve yorum yaparak, hem kendinize hem onlara katkı sağlayın.


Kurs veya Egzersizi Tamamla

Kurs veya egzersizde yer alan tüm adımları tamamladığınızda, profilinizde tamamlamış olduğunuz kurs ve egzersizleri takip edebileceğiniz bir kayıt oluşur.

Sonraki kursunu veya egzersizini seç

Öğrenme alışkanlık yapar ve bulaşıcıdır! Eminiz T-Manager' da katıldığınız kurs ve egzersizlerden çok keyif alacak ve bir kurs ya da egzersizi tamamladığınızda başka bir tane ile öğrenmeye devam etmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızı da davet ederek, öğrenme deneyimini birlikte paylaşabilirsiniz.